Costa Del Sol

costa-del-sol.jpg

Wybrzeże Malagi to jeden z najlepszych przykładów harmonii między rozwojem turystyki a kulturą i historią wybrzeża.
Skąpane w morzu i słońcu miasto zaprasza turystów, pięknymi i zadbanymi plażami, uważanymi za jedne z najpiękniejszych w Europie. Każdy zakątek wybrzeża Costa del Sol przypomina nam o historii i podkreśla jego walorach artystycznych.

Miasto Malaga to miejsce, gdzie obok dobrze rozwijającej się turystyki napotkamy ślady wielu kultur zamieszkujących niegdyś miasto. Wśród nich wyróżnimy Fenicjan, którzy dali początek miastu, a także rzymian i arabów. Od 570r.p.n.e. Malaga przeszła pod zarząd Kartaginy, a następnie w 218r.p.n.e. Rzymu. W 411r. plemiona germańskie najechały wybrzeże Malagi, które zostały pokonane przez imperatora bizantyjskiego Justyniana. Dopiero w 1487r. król katolicki Ferdynand odbił miasto Maurom.

Typowo śródziemnomorska kuchnia zaprasza do degustacji wielu gatunków ryb i owoców morza w połączeniu z warzywami uprawianymi na terenie całej prowincji. Poza tym znajdziemy tu również mieszankę kuchni świata, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Kuchnia śródziemnomorska to tradycyjna dieta ludności, która zamieszkuje prowincję. Spośrod dań typowych warto wymienić: gazpacho, el pescaito frito i grilowane sardynki. Najbardziej znane i najczęściej odwiedzane przez turystów jest wybrzeże. Ale wśród miejsc godnych uwagi każdego turysty jest Ronda i białe wioski rozsiane po zboczach gór, czy park Sierra de las Nieves, a także sama stolica prowincji Malaga i jej Alameda.